28° Açık

Başkan Yücel’den net mesaj: Yeni bir başlangıç yapıyoruz

Türk’ün Ata sporu, dünyanın en eski spor dallarından biri olan Yağlı Güreşleri, 19 yıldır Gökbel’de yaşadıklarını vurgulayan Başkan Yücel, “İnşallah yüzlerce yıl devam edecektir” dedi. “VAKTİMİZİ, ENERJİMİZİ ESER ÜRETMEYE VE HİZMETE AYIRDIK” “Sizler her zaman bize destek verdiniz, bağrınıza bastınız, yıllardır hep birlikte aynı yolda yürüyoruz. Bu güzel yol arkadaşlığınız için, sevginiz, güveniniz ve desteğiniz […]
Gündem - 14 Ağustos 2023 11:44 A A
Google News
 1. Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesi bu akşam Ayşe Dinçer ve Sibel Can, şarkıları ile Gökbel Yaylası’nı coşturdu. Binlerce vatandaşın akın ettiği Gökbel Yaylası’nda konuşmasını yapmak için sahneye çıkan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, vatandaşı selamlayarak gündeme ve gelecek yerel seçimlere yönelik net mesajlar verdi.

Türk’ün Ata sporu, dünyanın en eski spor dallarından biri olan Yağlı Güreşleri, 19 yıldır Gökbel’de yaşadıklarını vurgulayan Başkan Yücel, “İnşallah yüzlerce yıl devam edecektir” dedi.

“VAKTİMİZİ, ENERJİMİZİ ESER ÜRETMEYE VE HİZMETE AYIRDIK”

“Sizler her zaman bize destek verdiniz, bağrınıza bastınız, yıllardır hep birlikte aynı yolda yürüyoruz. Bu güzel yol arkadaşlığınız için, sevginiz, güveniniz ve desteğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diyen Başkan Yücel, projelerine değinerek şunları söyledi:

Biz, bugüne kadar tüm vaktimizi ve enerjimizi çalışmaya, eser üretmeye ve sizlere en iyi şekilde hizmet etmeye ayırdık.

Alanya merkezde, bir çok dev eseri hizmete kazandırdık. Alanya’nın 37 yıllık hayali teleferiği gerçeğe dönüştürdük. Şimdi yıllardır Alanya’nın kanayan yarası olan, her seçimde her belediye başkanının proje kitapçığında yer alan Cuma Pazarı projesini yapıyoruz. Kapalı Pazar Alanı, Otopark kısmı tamamlandı, inşallah Sinema ve Diğital Kütüphane kısmını da en kısa zamanda tamamlayıp sizlerin hizmetine sunacağız.

Eğitimde, hiçbir belediyenin yapamadığını yaptık. Oba Kız Yurdunu, 9 kütüphaneyi, Fahri Gürses Etüt Merkezini, Payallar’da Şehit Aybüke Öğretmen Etüt Merkezini, Oba’da Rüya İpekten ve Saadet Çelik Çocuk Akademisi ve Kreşini hizmete açtık. Mahmutlar Hanife Cebeci Kreş ve Gündüz Bakım Evinin, Mahmutlar Etüt Merkezinin de inşaatları hızla devam ediyor. Önümüzdeki eğitim dönemine yetiştirmeye çalışacağız. Kestel’de Sultan Alparslan Anadolu Lisesi, Payallarda Çok Programlı Anadolu Lisesi, Avsallar’da 100. Yıl Ortaokulu ve Anaokulu olmak üzere 3 okulu sıfırdan inşa ederek öğrencilerimizin hizmetine sunduk.

Üretken Belediyecilik anlayışımızla Alanyamızın değerine değer katacak Alaiye Su markasını oluşturduk.

Su Fabrikamızın yanı sıra Beton Fabrikamız, Asfalt Plentimiz ve Maden Ocağımız, Güneş Enerji Santrallerimiz ve bitki seralarımızla kendi üretimimizi kendimiz yapıyoruz.

Güçlü araç filomuz, nitelikli personelimizle Alanyanın her bölgesine, en ücra noktasına kadar hizmetlerimizi götürüyoruz.

Bu gün burada ne kadar özetlemeye çalışırsak çalışalım, Alanyamıza, anlatması saatlere, günlere sığmayacak eser ve hizmetler kazandırdık.

Eskilerin dediği gibi, eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri.”

“BOŞ KONUŞANLAR GİBİ DEDİKODU, İFTİRA, YALANLARLA OYALANMADIK”

Biz, hep eserlerimizle konuştuk. Hep hizmetlerimizi anlattık. Siyasi ayrımcılığa, çirkin siyasete girmedik, bundan sonra da bize yakışanı yapmaya devam edeceğiz.

Hiçbir eseri, hiçbir projesi olmayanların, bu memlekete bir çivi bile çakmayanların yaptığı gibi boş konuşmadık. Onlar gibi, dedikoduyla, iftira ile, sanal gündemlerle, yalan haberlerle oyalanıp durmadık. Taklitle, başkalarının yaptıkları üzerinden bir yere gelmeye çalışmadık.

Biz, hep taklit edilen olduk, ülke çapında örnek alınan işlere imza attık.

Alanya Belediyesi olarak, en iyi kurumsallaşan, en iyi yapılanan ve en büyük bütçeye sahip belediye olduk.

Artık Alanya Belediyesi, bazılarının hayallerini bile kuramadığı eserleri gerçeğe dönüştüren bir belediyedir.

İşte biz bunu başardık. Biz bunu sizlerle başardık. Hepiniz Sağolun varolun.

“CUMHUR İTTİFAKI BELEDİYE BAŞKANI OLARAK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

19 yıllık görev süremizde, ‘Fırat nehri kenarında bir koyun kaybolsa, korkarım ki kıyamet gününde onun bile hesabı bizden sorulur!’ diyen Hz. Ömer’i kendimize şiar edindik. Alanya’nın en ücra köşesinde yaşayan tek bir insan olsa bile O’nun elini öptük, halini sorduk, derdini dinledik. Yarasına merhem olmaya çalıştık.

Bir yandan eserler üretirken bir yandan da vatandaşlarımızla gönül bağımızı hiç koparmadık. Biz, yaptığımız herşeyi öncelikle ‘Allah rızası için, sonra da insanlarımızın rızasını, hayır dualarını alabilmek için yaptık. Bizim için en büyük hizmet halkımızın gönlünde yer edinebilmektir.’

Büyüklerimizin duası, yol arkadaşlarımızın azmiyle,

Sizlerin sevgisiyle bu günlere geldik; Biz sizlerle var olduk…

Cumhur İttifakı Belediye Başkanı olarak görev yaptığım bu süreçte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, ‘Önce Ülkem ve Milletim Sonra Partim ve ben’ diyen Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye, değerli Ak Parti teşkilatlarına, Partimin tüm kademelerine, meclis üyelerime, belediye personelime, 19 yıldır bizimle mücadele eden isimsiz birer kahraman olan ekibime ve her zaman sevgisini ve desteğini arkamda hissettiğim Alanya halkına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

“SİZLERLE YENİDEN YENİ BİR BAŞLANGIÇ YAPIYORUZ”

Sağlık’ta, doğu bölgemize kazandırdığımız Çayarası Sağlık Ocağı doktoruyla, hemşiresi ile ambulansı ile yıllardır bölgemize hizmet veriyor. Geçtiğimiz hafta sonu söz verdiğimiz gibi Eğrigöl’de dört dörtlük bir sağlık ocağını daha hizmete açtık. Batı bölgemizin yaylalarında yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Şimdiye dek 7 sağlık ocağı yaptık, 8’incisinin de temelini attık.

Spor’da, Sporun başkenti Alanya’ya yakışır spor tesislerini kentimize kazandırıyoruz. Oba’da Kapalı Spor Salonu ve yarı olimpik yüzme havuzumuzun inşaatı bitmek üzere. Konaklı Mahallemize bölgenin en kapsamlı spor tesisinin temelini attık. Konaklı Spor Kompleksimiz, takım kampından, konaklama tesisine, atletizm parkurlarından veledroma kadar 18 ayrı branşta Türk sporunun gelişmesine ve spor turizmine hizmet verecek. Aynı zamanda Zimbitlik Mevki’ne yeni bir spor salonu daha kazandırdık. Geleceğimiz, yarınlarımız çocuklarımız ve gençlerimiz için daha çok spor ve sosyal alanlar oluşturmaya devam edeceğiz.

Sosyal alanlarda, geçtiğimiz dönemde Alanyamıza Devlet Bahçeli Yaşam Alanı’nı kazandırmıştık. Bu dönemimizde de Kızılalan Mevki’nde bölgede bir ilk olacak Macera Parkının yapımını tamamladık. İhale sürecinden sonra hizmete açacağız. Dönemimizde 172 park yaparak Alanya’nın her mahallesini park ve sosyal alanlarla buluşturduk. Bisiklet yolları, prestij caddeleri ve sahil düzenleme çalışmalarımızla kentimize değer kazandırıyoruz.

Artık, sizlerle yeniden yeni bir başlangıç yapıyoruz. Hedeflerimiz, ideallerimiz ve daha yapacak çok işimiz var. Her zaman bana olan sevginize ve güveninize layık olmaya gayret ettim, bundan sonra da çizgimizden, duruşumuzdan taviz vermeden, samimiyetten, mütevazilikten ayrılmadan aynı hız ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Bizlere güvenen, bizleri seven, bizlerin arkasında duran gönül dostlarımızı hiçbir zaman mahcup etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz.

Memleketimi çok seviyorum

Vatanımı çok seviyorum.

Alanyamızı çok seviyorum.

Sizlere hizmet etmeyi, vatanıma milletime faydalı olmayı daha çok seviyorum.

Sözlerime son verirken,

Başta burada görev yapan Mehmetçiğimize ve güvenlik güçlerimize, festivalimize katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara, organizasyon komitemize, emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma, desteğinizle, varlığınızla bizleri onurlandıran siz değerli halkımıza teşekkür ederim.

Gelecek yıl, aynı coşku ve heyecanla Gökbel’de buluşmak dileğiyle kendimi önce Allah’a sonra size emanet ediyorum.”

Bu haber 55 kez okundu.
Gündem - 11:44 A A

Etiketler:   •   •   • 

BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

HAVA DURUMU

25 Temmuz 2024 PERŞEMBE
28°
 • CUM 31.1°
 • CTS 35.8°
 • PAZ 34.6°

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  Alanya’da iki motosikletin çarpıştığı kazada 2 iki yaralandı
  Kaza Konaklı Mahallesi’nde meydana geldi. E.G. kontrolündeki 07 NVE 78 plakalı motosiklet ile, H.E. idaresindeki 07 AUR 461 plakalı motosiklet çarpıştı. Kazada H.E ve motosiklette yolcu olarak bulunan A.T yaralandı. Kazayı gören çevredeki vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye ambulans sevk edildi. Sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalesinin ardından yaralılar ambulans ile […]
 • 02
  Alanya’da boya yaparken çatıdan düşen işçi ağır yaralandı
  Olay Kestel Mahallesi’nde meydana geldi. İ.K. bir mobilya atölyesinin çatısında boyama yaptığı sırada bir anlık dikkatsizlik sonucu dengesini kaybederek 5 metreden düştü. İ.K’nın düştüğünü gören arkadaşları durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen ambulans ile hastaneye kaldırılan işçinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. 
 • 03
  Alanya’da taksimetre açmayanlar affedilmedi
  Alanya Kaymakamlık Denetim ekipleri ve Antalya Büyükşehir Belediye zabıta ekiplerinin katılımı ile 17-23 Temmuz tarihlerinde ilçe genelinde ticari taksilere yönelik trafik denetimleri yapıldı. Yapılan denetimlerde 2 bin 762 ticari taksi kontrol edildi. Denetimlerde taksimetre açmayan 15 ticari taksiye işlem yapılarak, faaliyetten men edilmesi için Antalya Büyükşehir Belediyesi UKOME Şube Müdürlüğü’ne sevk edildi. 
 • 04
  Onur Yönet başkanlığa göz kırptı
  4 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek olan 17. Olağan Gençlik Kolları Kongresi’nde CHP Alanya Gençlik Kolları Başkan Adayı olarak sahaya inen ve tüm mahallelerde gençlerden yoğun ilgi ve teveccüh gören Onur Yönet, istişare toplantılarına da hız kesmeden devam ediyor. Yönet, son olarak Mahmutlar Mahallesi’nde kalabalık bir gençlik grubuyla bir araya gelerek yapacağı çalışmaları anlatıp destek istedi. Gençlerin […]
 • 05
  Alanya’da jandarma 33 aracı trafikten men etti
  Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından genel trafik uygulamaları yapıldı. Yapılan uygulamalarda 2 bin 280 araç kontrol edildi. 283 araca  765 bin 279 TL cezai işlem uygulanan denetimde 33 araç trafikten men edilirken, 1 aranan şahıs ve 3 araç da  yakalandı.
 • 06
  Yücel’den ALSEV’e ziyaret
  Alanya Sevdalıları Derneği (ALSEV) Başkanı Kemal Yetgin ve yönetim kurulu üyeleri, önceki dönem Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i dernekte ağırladı. Ziyaretle ilgili konuşan Yetgin, “Kıymetli büyüğümüze bizi ziyaretleri ve destekleri için teşekkür ederiz” dedi. Başkan Yücel’de Yetgin ve yönetimine teşekkür etti. 
 • 07
  Alanya’da motosikletten düşen turizmciden acı haber 
  Alanya’da motosikletten düşerek ağır yaralanan Ecovavture Seyahat Acentası Sahibi İsa Gölgelen (39) tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.  Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde vefat eden İsa Gölgelen bugün Oba Dadaşlar Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak olan cenaze namazının ardından Aşağı Oba Mezarlığı’na defnedilecek.
 • 08
  Sipahioğlu’ndan CHP’deki görevden almalarla ilgili açıklama
  Cumhuriyet Halk Partisi Alanya Teşkilatı’nın bazı mahalle başkanlarını görevden almasıyla ilgili CHP’li önemli isim eski Alanya Belediyesi Meclis Üyesi ve son kongrede başkan Kandemir’in rakibi olan Mimar Gökhan Sipahioğlu’dan açıklama geldi. Sipahioğlu’nun açıklaması şöyle:”Partimizin ilçe başkanı ve yönetimi tarafından bazı mahalle başkanlarımızın hafta sonu gece yarısı görevden alınarak yerlerine başka partililerimizin görevlendirildiği  ve bu durumun […]
 • 09
  Boyner Akdeniz Park AVM’de açıldı
  Alanya’da Alanyum AVM olarak 18 yıldır hizmet veren Ahmet Paşaoğlu ve ailesine ait şirket nisan ayında Mahmutlar Mahallesi’nde 100 mağazadan oluşan Akdeniz Park Alışveriş ve Eğlence Merkezi’ni (AVM) açmıştı. Akdeniz Park AVM içerisinde 19 Temmuz Cuma günü hizmete açılan Boyner Mağazası bin 300 metrekarelik alanda siz değerli misafirlerine aradıkları tüm ürünleri bulma imkanı sağlıyor. Sıcak […]
 • 10
  Alanya’da Suya Fahiş Zam Yapıldı
  Alanya’da suya şok zam! Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Kurulu kararınca, Alanya dahil tüm ilçelerde su fiyatlarına yüzde 446’ya varan oranlarda zam yapıldı. Sosyal medyada da günün en çok tartışılan konuları arasına giren bu zam, Antalya ve Alanya genelinde şok etkisi yarattı..